Сполучені Штати Америки: fact sheet

Сполучені Штати Америки: fact sheet

0 509
сполучені штати америки
4 липня цього року Сполучені Штати Америки святкували свій 240-ий День Незалежності! З цієї нагоди США палко вітали чи не у кожній країні світу. А що ми знаємо про цю країну? Для відповіді на це питання я підготував невеличкий довідковий матеріал (fact sheet), який допоможе вам освіжити старі знання та здобути нові знання про США.

Повна назва країни: The United States of America – Сполучені Штати Америки.

Дата заснування США: 4 липня 1776 року (насправді Конгрес США проголосував за незалежність від Британії ще 2 липня, проте Джон Хенкок (президент Континентального конгресу) поставив свій підпис на Декларації про незалежність лише 4 липня). Декларацію було підписано у Філадельфії, штат Пенсильванія.

сполучені штати америки

Офіційна мова: у Сполучених Штатах Америки не існує офіційної мови. Проте, англійська (зокрема американська англійська) – це основна‪ ‎мова‬, яка використовується у законодавстві, постановах, підзаконних актах, договорах, рішеннях федерального суду та усіх інших офіційних документах.

Отже, Сполучені Штати Америки – це третя за розміром території та населення країна у світі.

сполучені штати америки

Територія країни: 9 826 675 км²

Населення країни (оцінка на 2016 рік): 323 823 098 осіб

Девіз США: In God We TrustМи покладаємося на Бога (девіз можна знайти на кожній копійці та доларовій банкноті).

сполучені штати америки

Гімн США: The Star-Spangled Banner – Зоряно-смугастий стяг

Гімн Сполучених Штатів Америки у виконанні всесвітньо відомої співачки Крістіни Агілери під час відкриття фіналу Супербоул 2011 р.:

Столиця США: Washington, D.C. – Вашингтон, Округ Колумбія.

сполучені штати америки

Кількість штатів: 50 штатів. Аляска, Гаваї + 48 штатів і федеральний округ Колумбія. Крім того, США контролює Віргінські острови та Пуерто-Рико у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам та інші острови в Океанії.

Найбільші міста США

Для того, щоб переглянути найбільші міста США, натисніть на малюнок нижче. У статті представлений абетковий список найбільших міст США з перекладом на українську. Зазначу лише, що найбільшим містом США є Нью-Йорк (New York City) з населенням понад 8,5 млн мешканців.

сполучені штати америки

За рівнем ВВП на душу населення Сполучені Штати Америки у 2016 році посіли 6 місце з 57 220,20 дол. США на душу населення (перше місце зайняв Люксембург з понад 104 тис., Швейцарія – понад 78, Норвегія – 69, Катар – 66, Макао – 62). Враховуючи розмір країни та населення – вражаючі результати.

Штати США

Для того, щоб переглянути список штатів США з назвами їх столиць, натисніть на малюнок нижче. Список представлений у абетковому порядку англійською мовою з перекладом на українську. Крім того, якщо ви бажаєте прослухати, як вимовляється те чи інше англійське слово, виділіть таке слово та натисніть на піктограму із зображенням гучномовця. Найбільший за розміром штат США – Аляска (1 723 337 кв. км.). Найбільший за населенням штат США – Каліфорнія (приблизне населення на 2015 рік – 39 144 818 млн мешканців).

сполучені штати америки

Найпрестижніші університети США

Ivy League – Ліга плюща

Ліга плюща – це асоціація восьми найстаріших американських університетів.

сполучені штати америки

До Ліги плюща входять:

Brown University – Браунський університет. Університет був заснований 1764 року під назвою Коледж у англійській колонії Род-Айленд та плантаціях Провіденс (The College in the English Colony of Rhode Island and Providence Plantations).

Columbia University – Колумбійський університет. Університет був заснований 17 липня 1754 року під назвою «Королівський коледж» (King’s College).

Cornell University – Корнелльський університет. Університет засновано 27 квітня 1865 року.

Dartmouth College – Дартмутський коледж. Університет засновано у 1769 році.

Harvard University – Гарвардський університет. Університет засновано у 1636 році, що робить Гарвард найдавнішим чинним вищим навчальним закладом у США.

University of Pennsylvania – Університет Пенсильванії. Університет засновано у 1740 році Бенджаміном Франкліном.

Princeton University – Принстонський університет. Університет засновано 1746 року під назвою “Коледж Нью-Джерсі” (College of New Jersey).

Yale University – Єльський університет. Університет засновано 1701 року як Університетську школу (Collegiate School).

сполучені штати америки
Джерело: blogdailyherald.com
Президенти США

Барак Обама, колишній сенатор від штату Іллінойс – 44-й президент США (20 січня 2009 – по сьогодні).

Станом на жовтень 2016 року у США проживають чотири колишніх президента і один чинний президент:

Словничок
Зліва направо: Барак Обама (44-й президент США), Джордж Буш-молодший (43-й президент США), Білл Клінтон (42-1 президент США), Джордж Буш-старший (41-й президент США) та Джиммі Картер (39-й президент США)

UPD: у результаті шалених передвиборчих перегонів, 8 листопада стало ясно, що 45-им президентом США стане Дональд Трамп. Якою буде його внутрішня та зовнішня політика, поки невідомо, бо інавгурація відбудеться лише у січні 2017 року.

Словничок
Дональд Трамп, 45-й президент США

NO COMMENTS

Leave a Reply